Bukowina Tatrzańska Pokaż tło strony

Szukaj w serwisie

Pogoda więcej »

Czwartek (01-1)
temp.: °C
opady: mm

Panoramy

73. Tour De Pologne – informacje i KONKURS!

12 lipca 2016 | Bukowina Tatrzańska

Już za niespełna kilka dni na Podhale ponownie zawita Tour De Pologne. Tradycją stało się, że dwa etapy przejeżdżają przez Bukowinę Tatrzańską, natomiast nowością jest Tour De Pologne Women. Wszystkie 3 etapy damskiej edycji wyścigu będziemy mogli śledzić na Podhalu. Oprócz tego Tour De Pologne Amatorów.

Serwis bukowinatatrzanska.com jest regionalnym medialnym partnerem 73. Tour De Pologne.

KONKURS

Zanim najlepsi kolarze świata dojadą do nas, ogłaszamy konkurs. Do zdobycia cenne nagrody, których sponsorem jest Skandia Towarzystwo Ubezpieczeń oraz Lang Team organizator Tour de Pologne:

– skarbonka Skandia
– koc Skandia
– książka Mini Seria Historia Kolarstwa Polskiego,
– książka Mini Seria Historia Kolarstwa Polskiego- Polscy torowcy w kraju i na świecie
– smycz Tour de Pologne,
– unikatowa przypinka Tour de Pologne
– brelok Tour de Pologne

Zasady konkursu są proste: wystarczy odpowiedzieć na 3 krótkie pytania i wysłać do nas wiadomość z rozwiązaniem na adres mail info@bukowiantatrzanska.com do dnia 16.07.2016r. do godz: 24:00 z podaniem imienia i nazwiska uczestnika oraz dokładnego adresu.

image002image011 image012 kubek termiczny.jpg

Pytania konkusowe:

 

1. Ile kilometrów liczy trasa 73. Tour de Pologne?

a) 985

b) 1076

c) 1190

d) 1240

2. Który etap 73. Tour de Pologne będzie najdłuższy?

a) III

b) IV

c) V

d) VI

3. Ilu Polaków zdobyło koszulki klasyfikacjach indywidualnych 72. Tour de Pologne?

a) 0

b) 1

c) 2

d) 3

 

Zwycięzcę wylosujemy spośród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi po bukowiańskim etapie tj. 17.07.2016r.
Nagrody wyślemy pocztą.

72_tour_de_pologne_etap_VI_bukowina_haladyna-41

Wyścig w Bukowinie:

16.07.2016 Etap 5 Wieliczka – Zakopane (przejazd przez Rondo Klin)

Po dwóch płaskich i dwóch pagórkowatych etapach 73. Tour de Pologne wjeżdża w wysokie góry. Na trasę V etapu kolarze wystartują z Wieliczki, od lat związanej z naszym narodowym wyścigiem. Zwycięzcy poszczególnych etapów otrzymują na pamiątkę solne rzeźby, właśnie z Wieliczki. Najtrudniejsza część etapu to dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Znajdują się na nich górskie premie Kościelisko Butorowy Wierch, Ząb i Głodówka oraz lotne premie w Poroninie i Kościelisku.Finisz, tradycyjnie, pod Wielką Krokwią.

etap5-2016

etap5_2016_wysokosciowka

17.07.2016 Etap 6 Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska

Szósty, królewski etap 73. Tour de Pologne to bez wątpienia najcięższa przeprawa w całym wyścigu. Tradycyjna runda została w tym roku nieco zmieniona. W efekcie kolarze będą walczyć aż na piętnastu górskich premiach! Wystartują z BUKOVINA Resort i pięciokrotnie pokonają rundę o długości 38,9 kilometrów. Na każdej z nich będą się wspinać na Ząb, Ścianę BUKOVINA i Wierch Rusiński, który jest nowością na tegorocznej trasie. A na deser finisz pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie przed dwoma laty w pięknym stylu zwyciężył Rafał Majka.

etap6_2016

etap6_wysokosciowka

17.07.2016 Tour De Pologne Amatorów

Tour de Pologne Amatorów to impreza towarzysząca Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 roku, a w inauguracyjnej edycji wystartowało około 700 uczestników. Dziś ich liczba zbliża się do dwóch tysięcy, dzięki czemu Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowym wyścigiem szosowym w Polsce. Daje on uczestnikom wyjątkową możliwość pokonania rundy królewskiego etapu Tour de Pologne BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia rywalizują najlepsi zawodowi kolarze świata. Malownicze krajobrazy i kultowe podjazdy pod Ząb i Ścianą BUKOVINA są zachętą samą w sobie. Dzięki atrakcyjnym nagrodom, wyjątkowej oprawie, wielkim gwiazdom i wspaniałej atmosferze Tour de Pologne Amatorów stał się prawdziwym świętem wszystkich miłośników kolarstwa. A3_tdpa

tdpa_2016_amatorow

 

19-20.07.2016 Tour De Pologne Woman

To będzie kamień milowy w historii Tour de Pologne i całego polskiego kolarstwa. Po raz pierwszy na starcie naszego narodowego wyścigu staną panie.

Przed nimi trzy etapy, a wszystko zacznie się 19 lipca w Zakopanem. Kolejnego dnia pojadą słynną pętlę wokół Bukowiny. Wszystko rozstrzygnie jazda indywidualna na czas.

Takiego wyścigu jeszcze w świecie kolarstwa nie było. Gdy swoją rywalizację skończą panowie, na scenę wyjdą panie. A scena będzie ta sama – z godną oprawą, telewizyjnymi transmisjami i nagrodami z prawdziwego zdarzenia. Na zwyciężczynię czekać będzie samochód marki Hyundai.


Etap 1 Zakopane – Zakopane (19.07)

Historyczny Tour de Pologne Women zostanie rozegrany w przepięknej scenerii Tatr i Podhala. Już pierwszego dnia zawodniczki pokonają bardzo wymagającą trasę o długości 100 kilometrów. Pierwszy etap to dwie rundy wokół miejsca starty i mety, czyli Zakopanego. Na każdej rundzie znajdują się trzy górskie premie: Głodówka, Ząb i Kościelisko Butorowy Wierch. Na trasie znajdują się dwie lotne premie w Poroninie i Kościelisku. Peleton zafiniszuje pod Wielką Krokwią w Zakopanem.

tdp_women_2016_etap1-1

 

Etap 2 Bukowina Tatrzańska – Bukovina Resort (20.07)

Drugi dzień Tour de Pologne Women rozpocznie się od jazdy indywidualnej na czas z Bukowiny Tatrzańskiej do BUKOVINA Resort. Zawodniczki będą miały do pokonania trasę o długości czterech kilometrów, prowadzącą non stop pod górę. To ten sam odcinek, który jest finałowym podjazdem królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Niezbyt długa, ale bardzo wymagająca trasa będzie prawdziwą próbą dla najlepszych zawodniczek.

tdp_woman_2016_etap2-1

tdp_women_2016_etap2-wysokosciowka

Etap 3 Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (20.07)

Trzeci etap będzie kluczowy dla losów wyścigu. Trasa liczy 88 kilometrów i prowadzi przez rundy, dobrze znane z królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Po starcie w imponującym kompleksie BUKOVINA Resort zawodniczki pomkną w stronę Poronina, gdzie na drugiej rundzie powalczą na lotnej premii. Na każdej rundzie znajdują się trzy górskie premie – Ząb, Ściana BUKOVINA oraz Wierch Rusiński. Dodatkowym wyzwaniem jest finałowy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej. To właśnie tu poznamy pierwszą w historii zwyciężczynię Tour de Pologne Women.

tdp_women_2016_etap3-1

tdp_women_etap3-wysokosciowka

Utrudnienia w ruchu:

tdp_2016_utrudnienia_1

tdp_2016_utrudnienia_2

tdp_2016_utrudnienia_4

tdp_2016_utrudnienia_3

 

 

 Siaśkiewicz