Bukowina Tatrzańska Pokaż tło strony

Szukaj w serwisie

Pogoda więcej »

Czwartek (01-1)
temp.: °C
opady: mm

Panoramy

Rusza sezon narciarski 2014/2015

Niskie temperatury i opady śniegu, co prawda nie wielkie,  pozwoliły na rozpoczęcie nieco wcześniej tegorocznego sezonu narciarskiego w stosunku do ubiegłego roku.

Pierwszy wyciąg uruchomiony został w Bukowinie Tatrzańskiej już tydzień temu,  o czym pisaliśmy na naszej stronie. Nieustannie trwa naśnieżanie wszystkich tras w okolicy.

W tym tygodniu jak błyskawica przez internet i portale społecznościowe przeleciała informacja o rozpoczęciu sezonu na Kotelnicy Białczańskiej w najbliższy piątek. Na początek otwarta zostanie 6 osobowa kolej na trasie nr. IV.

Jakie terminy na inaugarcję sezonu wybrały pozostałe ośrodki narciarskie? Zebraliśmy dla Was te informacje bezpośrednio w biurach stacji narciarskich..

Najwcześniej zapowiada start Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Szusować na dotychczasowej trasie będzie tam można już w przyszły weekend 12-14 jednak – jak zapowiada dyrekcja – możliwe że kolej zostanie uruchomiona dzień wcześniej (11.12.). Premiera nowej kolei w Boże Narodzenie.

Również w tym terminie planują wystartować Koziniec-Ski w Czarnej Górze oraz Kaniówka w Białce, właściciele na Kaniówce nie wykluczają jednak wcześniejszego rozpoczęcia jazdy.

Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na stoki Hawrania w Jurgowie i Litwinki w Czarnej Górze. W obu przypadkach będzie to ostatni weekend przed Świętami (19-21 grudnia).

Prognozy pogody na najbliższe dni zapowiadają utrzymanie się ujemnych temperatur w nocy. Zatem nie ma większych obaw, że aura pokrzyżuje plany właścicieli stoków.Baner rhSPORT